Skoči do osrednje vsebine

Novice

  • Poslanci obiskali Gorsko reševalno zvezo Slovenije

    Člani Odbora Državnega zbora (DZ) za obrambo so danes, 8. maja, obiskali Gorsko reševalno zvezo Slovenije. Z gorskim reševanjem ter vlogo zveze v sistemu zaščite in reševanja so jih seznanili državni sekretar na Ministrstvu za obrambo Rudi Medved, generalni direktor Uprave za zaščito in reševanje Leon Behin in predsednik zveze dr. Gregor Dolinar.

  • Predsednica republike Nataša Pirc Musar Ministrstvu za obrambo podelila zlati red za zasluge

    Pred dnevom Evrope in ob 20. obletnici vstopa Republike Slovenije v Evropsko unijo in zvezo Nato je predsednica Republike Slovenije Nataša Pirc Musar podelila tri odlikovanja zlati red za zasluge. Ministrstvo za obrambo ga je prejelo za osrednjo vlogo pri uresničitvi enega ključnih zunanjepolitičnih ciljev države – vstopu v zvezo Nato. Odlikovanje je prevzel minister za obrambo Marjan Šarec.

  • Spominska slovesnost ob dnevu slovensko-britanskega prijateljstva

    Minister za obrambo Marjan Šarec in veleposlanica Združenega kraljestva Velike Britanije in Severne Irske Tiffany Sadler sta nagovorila udeležence tradicionalne slovesnosti ob spominskem obeležju preminulim članom posadke padlega britanskega bombnika B-24 Liberator VI v Gornjem Suhorju pri Vinici.

Dogodki

 
Beltinci

Minister za obrambo bo v Beltincih nagovoril vojaške obveznike ob seznanitvi z vojaško dolžnostjo

V Beltincih bo v petek, 10. maja, tradicionalna prireditev ob seznanitvi z vojaško dolžnostjo, na kateri se bodo zbrali vojaški obvezniki letnika 2006, ki so v tem letu vpisani v vojaško evidenco. Zbrane bosta tudi letos pozdravila minister za obrambo Marjan Šarec in župan Občine Beltinci Marko Virag, kot slavnostna govornica bo mlade nagovorila predsednica republike Nataša Pirc Musar.

 
Kadetnica, Engelsova ulica 15, 2111 Maribor

Vojaški muzej Slovenske vojske vabi na otvoritev gostujoče razstave

Razstava avtorjev Gorazda Humarja in Milana Pahorja z naslovom Slovenci med prvimi protifašisti v Evropi 1920-1941 prikazuje postopen razvoj italijanskega fašizma in protifašističnih gibanj na slovenskem etničnem ozemlju Primorske, ki je z rapalsko pogodbo konec leta 1920 pripadlo Kraljevini Italiji.

 
Rojstna hiša Rudolfa Maistra, Šutna 23, Kamnik

Maistrova transverzala: po Maistrovih kamniških stopinjah

Izhodišče urbanega pohoda po stopinjah generala Rudolfa Maistra je njegova rojstna hiša. Udeležence pohoda bo pot vodila po Šutni mimo obeležij Maistrovih sodelavcev in prijateljev, mimo Žal in spomenika, posvečenega prvi svetovni vojni, do spomenika na Trgu talcev.